Jakie rodzaj płytek sprawdzi się w naszej łazience?

Płytki gresowe cieszą się obecnie coraz większą popularnością, z pewnością doskonale sprawdzą się w dużych mieszkaniach czy też domach.

Możemy z nich ułożyć podłogę nie tylko w łazience i kuchni ale także w przedpokoju czy też świetnie sprawdzą się w naszym salonie. Oczywiście należy pamiętać iż istnieje kilka rodzajów gresu, może być to gres polerowany czy też gres szkliwiony. Różnią się nieco pod względem faktury, oraz warstwy wierzchniej.

Gres polerowany czy szkliwiony?

Gres polerowany do bardzo ciekawy wybór jeżeli poszukujemy imitacji kamienia naturalnego, powierzchnia została wypolerowana, zatem będzie prezentowała się bardzo dobrze. Oczywiście w tym przypadku powinniśmy pamiętać o odpowiedniej impregnacji, może ona być wykonywana co kilka lat, kupując gres polerowany najczęściej będzie on zaimpregnowany przez producenta. Powierzchnia płytek polerowanych jest odporna na zarysowania, jednak nie wskazane będzie instalowanie ich tam gdzie panuje duży ruch. Z pewnością jego zaletą jest duża wytrzymałość, możemy wykorzystać go także na zewnątrz ponieważ gres jest mrozoodporny.

Większą popularnością cieszy się gres szkliwiony, który będzie bardziej odporny na działanie wody, zarysowania, warstwa szkliwa będzie odpowiednio chroniła płytki. Oczywiście możemy wybierać spośród bardzo dużej ilości kolorów oraz wzorów, istnieje możliwość naniesienia nadruków komputerowych, dlatego też warstwa nadruku będzie w tym momencie bardzo dowolna. Z pewnością dużą popularnością cieszą się płytki gresowe imitujące marmur, zwłaszcza białe odcienie będą dobrze pasowały do naszej łazienki zarówno na podłodze jak również na ścianie. Dodatkowo możemy zakupić także płytki które będą imitowały deski drewniane czy panele. Oczywiście możemy zakupić płyty gresowe różnej wielkości, może być to wymiar standardowy 60 x 60 czy też 75 x 75 cm, dzięki czemu dostosujemy je do wielkości każdej łazienki, mogą być to także płyty prostokątne. Warto pamiętać iż płyty gresowe są grubsze od płyt ceramicznych, posiadają one grubość około 1 cm co należy uwzględnić w planie.

Jeżeli poszukujemy wysokiej jakości płyt gresowych warto zwrócić uwagę na model paradyz desert dust, są to płyty które imitują marmur, w tym przypadku możemy kupić różnego rodzaju odcienie które z pewnością dopasujemy do wystroju nosi łazienki.

You Might Also Like