Gres to doskonały materiał na podłogę

Gres jest bardzo uniwersalnym materiałem, z którego możemy wykonać podłogę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naszego domu.

Gres jest z pewnością ceniony jako materiał na zewnątrz, tarasy, schody oraz nasze balkony, ze względu na dużą wytrzymałość jeżeli chodzi o temperaturę. Gres jest również mrozoodporny, dlatego też świetnie sprawdzi się na zewnątrz. Oczywiście możemy wybrać płyty antypoślizgowe, które z pewnością zapewniają nam bezpieczeństwo na balkonie. Naturalnie gres często wykorzystywany jest także w łazience, kuchni czy też przedpokoju.

Dlaczego warto wykorzystać gres w naszej łazience?

W przypadku pomieszczeń najczęściej wykorzystuje się gres szkliwiony, szkliwo daje odporność na wodę i wilgoć, która często panuje w naszej łazience. Dzięki temu będą to płytki odporne, które będą mogły służyć nam przez wiele lat. Warto zwrócić uwagę, iż płytki gresowe często posiadają grubość około 10 mm, dlatego też są to bardzo solidne płytki, dodatkowo także możemy montować je na ścianie, aby otrzymać jednolitą łazienkę. Oczywiście możemy wybierać spośród bardzo bogatej kolorystyki, gres może być także wypalamy z różnego rodzaju fakturami, przykładowo drewna, możemy zatem tworzyć podłogi do złudzenia przypominające podłogę z desek.

Naturalnie możemy zakupić różne wielkości płyt gresowych, mogą być to kwadraty 40 x 40, 60 x 60, 80 x 80 cm, które są bardzo uniwersalne. Dodatkowo także na rynku znajdziemy bardzo wiele modeli prostokątnych, czy też płyty gresowe imitujące drewno, przykładowo o szerokości 15 lub 20 cm i długości od 80 do 120 cm, które będą miały rozmiary standardowej deski, jaką montujemy na naszej podłodze. Naturalnie często spotykamy także płyty posiadające wygląd kamienia, marmuru lub też granitu, z pewnością możemy wybrać modele jaśniejsze, ciemniejsze, różne kolory, w tym przypadku wybór jest bardzo duży. Oczywiście powinniśmy pamiętać także o odpowiedniej fakturze, powinna być ona wodoodporna, tak aby woda nie dostawała się pod płytki.

W przypadku, kiedy poszukujemy płytek gresowych o wyglądzie kamienia, z pewnością warto zwrócić uwagę na model paradyż scratch, jest to bardzo elegancka płytka, która posiada rozmiar 60 x 60 czy też 60 x 120 cm, dzięki temu łatwo będziemy mogli dostosować je do łazienek różnego rozmiaru, może być zastosowana na ścianie lub też na podłodze.

You Might Also Like