Gres to doskonały materiał na płytki do kuchni i łazienki

Płyty gresowe obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością, są do płyty wytrzymałe, mrozoodporne, dzięki temu będziemy mogli zastosować je zarówno wewnątrz jak również na naszym tarasie czy też balkonie.

Otrzymuje się je z mieszanki piasku, kruszywa, kaolinu, glinu oraz różnych materiałów skalnych które formowane są temperaturze 1200 stopni Celsjusza, dodatkowo także poddawane są wysokiemu ciśnieniu. Z pewnością dzięki temu można uzyskać materiał bardzo solidny, który doskonale sprawdzi się na naszej podłodze w kuchni czy też w łazience.

Dlaczego warto wybrać płytki gresowe?

Warto zwrócić uwagę iż występują różne rodzaje gresów może być to przykładowo gres polerowany, czyli gres który może być barwiony na kolor dowolny, jest to gres surowy który może imitować beton czy też kamień naturalny. Z pewnością będzie on pasował do pomieszczeń nowoczesnych, industrialnych. W tym przypadku należy zadbać o odpowiednią impregnację ponieważ nie będzie on naturalnie odporny na działanie wody, różnego rodzaju płynów. W przypadku łazienki z pewnością mydło czy też szampon może doprowadzić do powstania odbarwień. Może zostać ją sposób profesjonalnie zaimpregnowany i wykorzystany w różnych pomieszczeniach.

Częściej wybierany jest gres szkliwiony, warstwa szkliwa pozwala na odpowiednie zabezpieczenie, szkliwo jest odporne na działanie wody, dlatego też doskonale sprawdzi się na podłodze w łazience czy też w kuchni. Naturalnie możemy zakupić płyty o różnej wielkości, przykładowo standardowe 60 x 60 cm lub też rozmiary prostokątne, w tym przypadku mamy bardzo duży wybór. Z pewnością znajdziemy płyty gresowe które będą świetnie pasowały do wielkości naszej łazienki. Gres może posiadać także nie równomierną strukturę, może przykładowo naśladować drewno czy też granit, marmur co z pewnością doskonale będzie wyglądało w naszej łazience. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na klasę antypoślizgowości oraz ścieralności co będzie ważne w przypadku codziennego użytkowania.

Jeżeli poszukujemy gresu wyglądającego jak marmur z pewnością warto zwrócić uwagę na model paradyż desertdust, będzie to propozycja w wielu kolorach, będziemy mogli dobrać odcień do naszej łazienki, z pewnością tego rodzaju płytki sprawią iż nasze pomieszczenia będą wyglądały bardzo elegancko.

You Might Also Like